Nadace zajistila moderní pomůcky pro sluchově postižené

11.5.2015 59 0

Valašské Meziříčí - Poradenské centrum pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí je nově vybaveno moderními kompenzačními pomůckami.

titulní fotka

Této organizaci přispěla na nákup moderního vybavení Nadace AGEL částkou 30 tisíc korun. Téměř 200 klientů valašskomeziříčského centra má tak možnost zapůjčit si tyto přístroje bezplatně domů. 

„Říká se, že nevidomý je litován a neslyšící vysmíván. Toto rčení bohužel často platí, protože sluchové postižení na první pohled u člověka nepoznáte. Sluchadla jsou téměř nepostřehnutelná, a pokud handicapovaný komunikuje bez potíží, lidé jej pokládají za zdravého. Nastávají ale situace, kdy něco přeslechneme a odpovídáme na něco jiného, než jsme tázáni. Pak na nás lidé koukají jako na blázny,“popisuje strasti života sluchově postižených DrahomíraKunčarová, ředitelka poradenského centra v Kroměříži, která sama přišla o sluch ve svých dvaceti letech.

Nadace se rozhodla neřadit se k těm, kteří sluchově postižené přehlíží a poradenskému centru darovala 30 tisíc korun. Z prostředků byly pořízeny nejrůznější kompenzační pomůcky – vibrační budíky, chůvičky, sluchadla na poslech televizoru a další. Téměř 200 neslyšících, kteří se obracejí na pobočku poradenského centra ve Valašském Meziříčí, si může pomůcku zdarma zapůjčit domů.

„Zdraví lidé si nedokáží ani představit, jaké to je, když někomu chybí tento smysl, tolik důležitý pro komunikaci. Při návštěvě centra jsem se přesvědčila, že možnost komunikace není tak samozřejmá. Neslyšet troubení auta nebo jen běžné zvonění budíku – s tím vším se musí sluchově postižení denně setkávat. Proto jsme rádi, že díky nám měli možnost pořídit nové pomůcky,“ uvedla výkonná ředitelka nadace Denisa Rísová. 

 

 Ředitelka nadace Denisa Rísová si zkouší, jak funguje vibrační chůvička. Foto: Nadace AGEL

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora