Zdravotníci Nemocnice Prostějov učí správnou hygienu v jeslích

4.5.2015 10 0

Prostějov - Zdravotníci z Nemocnice Prostějov učí správné hygieně dokonce už nejmenší děti ve věku do tří let.

titulní fotka

Navštívili totiž jesle na sídlišti Svobody a zhruba dvacítce z nich hravou formou vysvětlovali, proč je hygiena důležitá, a také jak se správně provádí. 
Akce byla zaměřena na hygienu rukou i nutnost omývání potravin. „Výuka se konala hravou formou, pomocí obrázků a pohádkového vyprávění, které děti i v jejich nízkém věku dokázalo upoutat. Na závěr pak nechyběla odměna pro malé posluchače v podobě omalovánek, pexesa, ovoce i sladkostí. Podobnou akci jsme v jeslích měli poprvé a překvapilo nás, že i tak malé děti jsou k tomuto programu velmi vnímavé,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov Jitka Voříšková. 
Součástí akce byl navíc také praktický nácvik správné hygieny rukou, kterou provádí většina populace nedůkladně. Právě špatná hygiena rukou či potravin je přitom nejčastější příčinou šíření infekčních onemocnění. 
Osvětové akce týkající se správné hygieny pořádá prostějovská nemocnice pravidelně, a to jak pro širokou veřejnost, tak i v mateřských školách. „Většina lidí si myslí, že hygiena není žádná věda, a že s ní nemají problém. Praxe i námi nabízené testy pod UV lampou ale ukazují, že opravdu účinné umytí rukou zvládne jen málokdo, ať už se jedná o dítě, nebo dospělého,“ dodala vrchní sestra.

Foto: Vrchní sestra Jitka Voříšková (vpravo) učí děti v prostějovských jeslích správnou techniku mytí rukou. Foto: Nemocnice Prostějov

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora