V mladoboleslavské nemocnici vzniká pavilon pro onkologii a nukleární medicínu

25.3.2015 23 0

Mladá Boleslav - Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi letos na podzim nabídne pacientům zdravotnické služby nově vybudovaného pavilonu.

titulní fotka

„Ten bude sloužit zejména pro oddělení onkologie, nukleární medicíny a pro pacienty, kteří docházejí na dialýzu. Stavba, kterou nemocnice uvede do provozu na podzim tohoto roku, bude stát zhruba 112 milionů korun,“ uvedl u příležitosti slavnostního poklepání na základní kámen středočeský hejtman Miloš Petera.
Pavilon vzniká v místě, kde stála původní budova onkologického oddělení. To nyní pracuje v prostorách staré interny. Do nového pavilonu se onkologické oddělení přesune zároveň s oddělením nukleární medicíny, jehož prostory dlouhodobě nevyhovují zdravotnickým standardům.
„Oddělení, které pracuje s radioaktivními látkami a potřebuje tedy pro své přístroje speciální odstíněné prostředí, bylo již několikrát zaplaveno spodní vodou. Jeho přesun tak byl jedinou možností, jak oddělení chránit,“ vysvětlila středočeská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová.
Necelých 40 milionů korun z částky, kterou bude stavba stát, získala Klaudiánova nemocnice prostřednictvím Regionálního operačního programu Středočeského kraje. Částku 51 milionů korun zaplatí z vlastních zdrojů a zbylá suma bude financována úvěrem, který bude zdravotnické zařízení splácet sedm let. Splácet bude i dalších zhruba 10 milionů korun, které bude třeba investovat do vybavení a přístrojového zajištění.
„Nemocnice neměla jinou možnost jak nové prostory postavit. Staré byly z řady důvodů absolutně nevyhovující. Moderní pavilon bude pro těžce nemocné pacienty a ošetřující personál i důstojnějším prostředím, kde tráví opravdu významnou část svého času. Zaslouží si ho,“ prohlásil náměstek hejtmana Karel Horčička.

Foto: Poklep na základní kámen nového pavilonu mladoboleslavské nemocnice. Autor: Středočeský krajský úřad

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora