Děti v kolínské nemocnici si vyzkoušejí novou hru

9.2.2015 11 0

Kolín - Středočeský kraj připravil pro děti i dospělé novou hru s názvem Cestujeme po Středočeském kraji. Představuje zábavnou formou zajímavá místa. Jako první si ji mohli zahrát dětští pacienti v Oblastní nemocnici Kolín. Hry jim tam 22. ledna přivezl středočeský hejtman Miloš Petera a spolu s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem je předal primáři oddělení Renému Hrdličkovi a několika dětem zde hospitalizovaným.

titulní fotka

Kolínská nemocnice má dvě oddělení pro dětské pacienty. Hejtman Petera přivezl dětem na každé z nich po dvou hrách. Několik dalších pak rozdal při své návštěvě.

„Připravili jsme hru, která je provede po hradech a zámcích a městech kraje. Děti objeví zajímavá místa, poznají jejich historii. A naučí se i hospodařit s penězi. Doufám, že hra přinese malým pacientům dobrou náladu a rozptýlení,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Na cestě krajem mají hráči navštívit 12 různých hradů a zámků. Cestovat mohou pešky, na motorce nebo autem. Kromě dopravního prostředku si cestou nakupují kromě vstupů do kulturních památek i další služby. Cílem hry je navštívit co nejvíce míst a přitom ještě ušetřit peníze.

Společně s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem si hejtman prošel i nově zrekonstruovaný blok a projednali další směřování nemocnice. „Musím pochválit její vedení za dobré hospodaření nemocnice, která je dlouhodobě v černých číslech. S ředitelem jsme diskutovali o dalších odděleních, které potřebují rekonstrukci. Výhledově bychom rádi opravili také pavilon O, kde by mělo být nové oční oddělení a ORL. Rekonstrukci by potřebovala i porodnice. Věřím, že se nám na některé z těchto oprav podaří v příštím roce získat prostředky z evropských fondů,“ uvedl hejtman Miloš Petera. 

 

Foto: Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera při návštěvě dětského oddělení kolínské nemocnice. Foto: Krajský úřad Středočeského kraje

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora