Další pavilon zlínské nemocnice je zateplen

4.2.2015 14 0

Zlín – V zlínské nemocnici T. Bati bylo dokončeno zateplení 16. pavilonu, v němž jsou hospitalizováni pacienti Centra klinické gerontologie. Kromě zateplení si stav budovy vyžádal některé další úpravy. Celkové náklady dosáhly 3,7 milionu korun, z toho dotace EU z Operačního programu Životní prostředí činí 1,618 milionu korun. Zbytek hradila nemocnice z vlastních zdrojů.

titulní fotka

„Práce zahrnovaly statické zajištění mikropilotami západní obvodové stěny přístavby, výměnu oken a vstupních dveří, zateplení obvodového pláště budovy minerálními deskami s povrchovou úpravou obkladem cihelným páskem a částečně tenkovrstvou omítkou. Byla zateplena také stropní konstrukce. Součástí stavebních prací byla i demontáž a následná montáž stropních svítidel v objektu a instalace nového hromosvodu,“ sdělil vedoucí oddělení správy budov krajské nemocnice Martin Nedbálek.

Po vybourání stropního podhledu bylo zjištěno lokální poškození střešních prvků a trámů. „Byly napadeny hnilobou, tak jsme je odstranili a nahradili novými. Na ploše opravované střechy jsme také položili střešní lepenku,“ doplnil Nedbálek.

„Zateplování 16. pavilonu začalo loni v září a je součástí třetí etapy zateplování budov ve zdravotnickém zařízení, do něhož spadá ještě pokračující zateplení budovy chirurgie. První etapa zateplování zahrnovala 12 budov, druhá etapa čtyři. Cílem je zhruba třetinová úspora spotřeby tepla na vytápění a vzduchotechniku,“ uvedl ředitel nemocnice Pavel Calábek.

Po zateplení a stavebních úpravách pavilon, ve kterém bylo před lety urologické oddělení pod vedením primáře Oldřicha Calábka, nedoznal žádných provozních změn. Kapacita 24 lůžek a místností se zázemím zůstala stejná a v budově už jsou opět hospitalizováni pacienti Centra klinické gerontologie.

 

FOTO: Šestnáctý pavilon po zateplení. Karla Havlíková

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora