Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov získala akreditaci

2.2.2015 22 0

Benešov - Středočeská Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově je akreditovaným zdravotnickým zařízením. Certifikát převzal ředitel zdravotnického zařízení Petr Hostek.

titulní fotka

„Jsem velice ráda, že benešovská nemocnice, která je z těch krajských nejmenší, získala akreditaci jako první a pevně věřím, že ostatní krajské nemocnice ji budou do konce roku následovat,“ uvedla při této příležitosti radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová.

Certifikát předal ředitel akreditační komise David Marx, který výsledek šetření v benešovské nemocnici hodnotí velmi pozitivně. Ocenil, že se nemocnice nebála sáhnout na evropsky srovnatelný nástroj řízení kvality. „Vážíme si, že toho dosáhla s výborným výsledkem. Maximální počet bodů akreditačního šetření je 10 a benešovská nemocnice získala 9,82 bodů, což je na první akreditační šetření ve srovnání s jinými nemocnicemi tohoto typu v České republice, excelentní výsledek,“ zdůraznil ředitel akreditační komise.

Získáním akreditace, která odráží kvalitu zdravotní péče, bezpečnost pacientů ve zdravotnickém zařízení a zaručuje, že péče je poskytována podle postupů správné léčebné praxe, nic nekončí. Naopak nemocnice musí každé tři roky obhájit, že kvalitu nejen udržuje, ale dál zvyšuje.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora