Medici mají zájem o práci v jihočeských nemocnicích

18.1.2015 45 0

Prachatice - Nedávný veletrh práce Trimed Job na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze ukázal na zájem mladých pracovníků ve zdravotnictví získat uplatnění v jihočeských nemocnicích. Nemocnice v Prachaticích, která jihočeská zdravotnická zařízení na veletrhu reprezentovala, se těšila velké pozornosti návštěvníků.

titulní fotka

„Zaujali jsme nejen osobnosti fakulty, ale především mediky. Ti se neptali ani tak na plat v našich nemocnicích, hlavně je zajímalo, kdo je jejich vlastníkem, jaké je jejich ekonomické zdraví, nebo třeba kolik výkonů v našich nemocnicích provádíme,“ řekl ředitel prachatické nemocnice a člen představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Michal Čarvaš. „Největší pozornost vyvolaly možnosti postgraduálního vzdělávání v rámci našeho holdingu a připravovaná novinka – soutěž Medik roku,“ zdůraznil.

 Právě prachatická nemocnice bude letos na jaře zázemím pro novou celostátní a mezinárodní soutěž Medik roku. Své medicínské vědomosti, zručnost a fyzickou zdatnost zde budou předvádět studenti 4. až 6. ročníků lékařských fakult. Předpokládá se, že akce se v následujících letech střídavě uskuteční v dalších nemocnicích na jihu Čech. 

V Prachatické nemocnici, jejímž zřizovatelem je kraj, je ročně hospitalizováno okolo 7500 pacientů. Lékaři zde provedou průměrně 2000 operačních zákroků a téměř 185 000 ambulantních vyšetření a léčebných výkonů. Nemocnice má průměrně 350 zaměstnanců a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora