Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově je nemocnicí Středočeského kraje roku 2014

18.1.2015 27 0

Benešov - Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie se stala nemocnicí Středočeského kraje roku 2014. Je zároveň třetí nejlepší nemocnicí v republice v oblasti Spokojenost a bezpečnost zaměstnanců nemocnic.

titulní fotka

„Je to výborná zpráva nejen pro vedení nemocnice, ale i pro kraj jako zřizovatele. Nemocnice zopakovala úspěch z minulého roku. Je vidět, že její zaměstnanci dělají svoji práci, jak nejlépe umí. Za to jim děkuji,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.

Benešovská nemocnice se do celostátního projektu Nemocnice ČR zapojila už potřetí. Projekt byl proveden dotazníkovým šetřením a zapojilo se do něj 156 zdravotnických zařízení s akutními lůžky z celé České republiky.

Cílem bylo sestavit žebříček nemocnic podle míry spokojenosti a bezpečnosti pacientů a zaměstnanců. České nemocnice byly komplexně hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech: spokojenost a bezpečnost hospitalizovaných pacientů, dále ambulantních pacientů, zaměstnanců a finanční zdraví nemocnice.

„Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se do projektu zapojila v rámci hodnocení spokojenosti a bezpečnosti hospitalizovaných i ambulantních pacientů, ve kterých hlasovalo 55 427 hospitalizovaných a 35 680 ambulantních pacientů z celé republiky, a v hodnocení spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců, kde hlasovalo 7585 zaměstnanců nemocnic,“ uvedla středočeská radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová.

Ve všech třech kategoriích dosáhla benešovská nemocnice na první místo ve Středočeském kraji a získala tak titul Nejlepší nemocnice kraje 2014. Úspěšná byla také v celostátním žebříčku v oblasti spokojenost a bezpečnost zaměstnanců, kde se umístila třetí.

„S výsledky hodnocení jsme nadmíru spokojeni. V předchozím roce jsme se umístili v kraji druzí, za rok 2014 se nám podařilo opět dosáhnout na první místo stejně jako o dva roky dříve, kdy jsme se do projektu zapojili poprvé. Jsme rádi, že jak naši pacienti, tak zaměstnanci jsou s naší nemocnicí spokojeni. Rozhodně ale nechceme usnout na vavřínech. Naopak. Průzkum přinesl jako vždy spoustu zajímavých postřehů a podnětů, co a kde by se dalo zlepšit. Dále se budeme snažit spokojenost pacientů i zaměstnanců zvyšovat a vycházet jim maximálně vstříc,“ uvedl ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Petr Hostek.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora