Nemocniční matrace ze Želevčic u Slaného chtějí ve Francii

12.12.2014 37 0

Přední světový výrobce nemocničních a pečovatelských lůžek - Linet Group, zvítězil v tendru na pronájem 2700 matrací.

titulní fotka

Přední světový výrobce nemocničních a pečovatelských lůžek - Linet Group, zvítězil v tendru na pronájem 2700 matrací. Ten vypsala asociace 50 univerzitních nemocnic v Paříži sdružených pod hlavičkou AP-HP (Assistance Publique Hôpitaux de Paris). Tříletý kontrakt zahrnuje jak dodávku antidekubitních matrací, tak návazné servisní služby spojené s pronájmem tohoto zařízení. Odhadovaná hodnota kontraktu se může vyšplhat až na 10,5 milionu eur.
První matrace začne firma ze Želevčic u Slaného dodávat do Francie začátkem ledna příštího roku. „V segmentu rentingu se díky tomuto tendru posouváme na pozici jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu. Nedávno jsme ve Francii investovali do nového dekontaminačního centra, které slouží k čištění pronajatého vybavení. To nám společně s dvěma dalšími v Británii a jedním v Nizozemí zajišťuje dostatečnou kapacitu, abychom dokázali pokrýt dlouhodobé dodávky pro zákazníky z většiny států západní Evropy, kde je renting stále populárnější,“ říká Miguel Aldegunde, manažer rentingových služeb společnosti.
Renting matrací usnadňuje nemocnicím pružnější rozpočtování a snižuje riziko problémů s cash-flow. Namísto jednorázového nákupu matrací v množství, které se po čase ukáže jako neadekvátní, si je zdravotnická zařízení mohou průběžně pronajímat vždy jen v potřebném objemu. Zároveň jim díky rentingu odpadá starost o servis zapůjčených výrobků.
„Výhodou tohoto modelu je logicky i to, že si nemocnice mohou dovolit kvalitnější vybavení než při klasickém nákupu. V případě matrací tak mohou díky pokročilým technologiím značně posílit prevenci proleženin, které na celosvětové úrovni představují jeden z hlavních zdrojů sekundárních nákladů spojených s nemocniční péčí,“ doplňuje Martin Ženíšek, manažer pro rozvoj služeb společnosti.
Dva typy dodaných matrací představují sofistikované antidekubitní systémy, které aktivně pomáhají v prevenci a v některých případech i v léčbě proleženin. Využívají při tom inovativní konstrukci individuálních vzduchových cel, v nichž se v klinicky ověřeném časovém intervalu dočasně sníží tlak na nulovou hodnotu. Proleženiny vznikají následkem tlaku a tento systém zajistí, že si od jeho škodlivých účinků postupně odpočinou všechny namáhané tělesné části pacienta. Design matrací byl navržen s ohledem na snadné použití, maximální bezpečnost pacienta i ošetřujícího personálu a snadnou údržbu a čištění.
Francouzský kontrakt není v segmentu pronájmů vybavení jediným, který firma letos uzavřela. V první polovině tohoto roku vyhrála například také v tendru na renting aktivních antidekubitních matrací pro skupinu devíti zdravotnických zařízení v anglickém Bristolu

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora