Rodičky budou mít v budějovické nemocnici i svačiny

3.3.2016 9 0

České Budějovice - Matky a budoucí rodičky, ležící v nedávno otevřené nové porodnici v Českých Budějovicích, budou mít k dispozici svačinový pult s občerstvením mezi hlavními jídly.

titulní fotka

Zdravotnické zařízení se tak postará o komplexní výživu rodiček.
„Zajištěním občerstvení pro matky na šestinedělí a rizikovém těhotenství chceme vyhovět požadavku samotných maminek. Nemocnice zajistí komplexní výživu pro ženy, které ji v období těhotenství a kojení potřebují nejvíce,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon.
Svačiny začnou ženy dostávat od března. „Do jídelny umístíme užší stůl a polici, na které bude menší chladicí box s několika miskami. V nich budou naservírované müsli, kukuřičné lupínky, bílý jogurt, směs oříšků a sušeného ovoce, kompotované ovoce. To vše si budou moci rodičky odebrat do salátových misek. Na stanici rizikového těhotenství budou mít k dispozici i zeleninový salát, který budeme v průběhu týdne připravovat ve více variantách,“ sdělila manažerka spokojenosti budějovické nemocnice Iva Nováková.
Iniciativu nemocnice na obohacení stravy pro rodičky vítá i Jihočeský kraj, zřizovatel tohoto největšího krajského zdravotnického zařízení na jihu Čech. „Naše krajská nemocnice se k pacientům chová jako ke klientům a zajišťuje pro ně zdarma služby, které poskytují běžně spíše na soukromých klinikách. Svačiny pro matky jsou dalším krokem, který dokresluje, jak dobrou péči, a nejen lékařskou, u nás pacienti mají,“ řekla náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.

Popsek: Nemocnice České Budějovice.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora