Oddělení ARO Nemocnice Valašské Meziříčí získalo nový fibroskop

22.1.2016 35 0

Valašské Meziříčí - Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí získalo pro své pracoviště nový tracheální intubační fibroskop.

titulní fotka

Hlavním přínosem nového vybavení je možnost uskutečnit výkony, které bylo dosud možno provést pouze na operačním sále, i na samotném oddělení. Investice do novinky stála nemocnici na téměř čtvrt milionu korun.
Tracheální intubační fibroskop, jak se přístroj odborně nazývá, se používá společně se sací pumpou i ostatním přídatným zařízením k očištění dýchacích cest, ke sledování přístupových cest do dýchacího traktu, k intubaci a léčbě. Novým vybavením lze provádět jak urgentní výkony, tak i plánované výkony přímo na oddělení.
„Velkým přínosem je pro nás nový fibroskop tím, že můžeme tracheostomie, tedy zákroky, při kterých je průdušnice uměle vyústěna na povrch těla, provádět přímo na oddělení ARO. Dosud se tyto výkony prováděly jen na operačním sále. Novinka tedy znamená velké plus jak pro pacienty, tak i pro personál,“ vyzdvihuje přednosti intubačního fibroskopu vrchní sestra intenzivních oborů Pavlína Zapletalová s tím, že přístroj zkvalitní péči také u rizikových pacientů v intenzivní péči, protože zdravotníci jím mohou shlédnout dýchací cesty a provádět jak diagnostické, tak i terapeutické výkony, jako na příklad odběry vzorku, odsátí hlenu či krve.

Popisek: Novým vybavením lze provádět jak urgentní výkony, tak i plánované výkony přímo na oddělení. Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora