Modernizace středočeských krajských nemocnic pokračuje i letos

18.1.2016 7 0

Střední Čechy - Středočeské krajské nemocnice a záchrannou službu čekají letos další rekonstrukce, dostavby, modernizace i nová vybavení.

titulní fotka

Například Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje bude pomocí Integrovaného regionálního operačního programu připravovat projektTechnika pro IZS, který pomůže zvýšit připravenostkraje k řešení a řízení rizik a katastrof. Cílem je obnova a doplnění spojové techniky a doplnění vozového parku o terénní sanitní vozy.
„Záchranka se také chystá zakoupit kompletně vybavený dispečink v nákladním automobilu, který má vlastní elektrocentrálu a může řídit záchranku téměř odkudkoliv z terénu. Dále budou ze státního rozpočtu zakoupeny stany pro ošetření většího množství poraněných v terénu, které v krátké době nelze z nějakých důvodů transportovat do nemocnic, a náhradní zdroj elektrického napětí do kladenské centrály pro prevenci blackoutu,“ uvedl ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek.
Adaptaci bývalého pavilonu střední zdravotnické školy na lůžkové oddělení za 30 milionů korun, přestěhování dětského lůžkového oddělení do nově zrekonstruovaných prostor za 18,2 milionu korun a nákup CT přístroje pro oddělení radiologie za 15 milionů korun připravuje letos Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.
„Oblastní nemocnice Kladno se letos chystá na rekonstrukci bloku C2 ve výši 270 milionů korun. !Dojde tak ke komplexní rekonstrukci jednoho z bloků stávajícího objektu monobloku včetně dodávek vnitřního vybavení a zdravotnické technologie,“ upřesnila středočeská radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Filová s tím, že nemocnice dále pořídí za 36 milionů korun projektové dokumentace.
„Ve zdravotnictví jsou důležití především pacienti, ovšem zdravotnický personál je nezbytností a je nutné se starat i o něj. Důkazem je například chystaná rekonstrukce bývalé svobodárny na Centrum pro vzdělávání a péči o zaměstnance kolínské nemocnice v hodnotě cca 45 milionů korun. Součástí projektu jsou nejen nové prostory pro vzdělávání,  ale především nová mateřská školka a ubytovací kapacity pro zmíněné nedostatkové profese,“ představil část plánů hejtman Miloš Petera. Dalším významným krokem bude obměna počítačového tomografu za 25 milionů korun s přispěním ministerstva zdravotnictví. Dojde tak k celkovému zkvalitnění vyšetřovacích metod a  také k zavedení nové diagnostiky koronárních tepen a prokrvení srdečního svalu s cílem předcházet dokonaným infarktům srdce.
Změny se v letošním roce chystají i v Oblastní nemocnici Mladá Boleslav. V březnu bude otevřen pro veřejnost nový pavilon pro oddělení onkologie, nukleární medicíny a hematologie. „Stavba stála 112 milionů korun a zhruba 40 milionů na ni nemocnice získala prostřednictvím Regionálního operačního programu Středočeského kraje. Na jaře nemocnice také otevře nové prostory provozovny lékárny a výdejny zdravotnických prostředků u hlavního vchodu, které v současné době procházejí kompletní rekonstrukcí. Investici ve výši cca 10 milionů korun si v letošním roce vyžádá modernizace interního příjmu, který by se měl přesunout do nejnižšího patra pavilonu interny,“ řekla radní Fialová a dodala, že dalších zhruba 60 milionů Kč bude potřeba na modernizaci rotačního pavilonu, v němž dříve sídlila interna. Do budoucna by v něm mělo být nově například ředitelství nemocnice. Významnou je také příprava projektu pro stavbu pavilonu pro gynekologicko-porodnické a dětské oddělení a nový stravovací provoz.Zároveň by v areálu nemocnice měl vyrůst nový parkovací dům.
Nemocnice v Kutné Hoře vymění okna a zateplení obvodového pláště a střechy stávající polikliniky v hodnotě přesahující 25 milionů korun, díky čemuž bude vyřešen letitý problém téměř havarijního stavu budovy.
Nejvýznamnějším projektem letošního roku v příbramské nemocnici bude rekonstrukce porodních sálů a souvisejících prostor za 80 milionů korun. „Chceme zde také dokončit rekonstrukci centra interních ambulancí v přízemí pavilonu „I“ v areálu jedna. Úpravy za devět milionů korun umožní umístit interní ambulance a poradny do jednoho prostoru s kvalitním zázemím,“ dodal hejtman Miloš Petera.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora