Českokrumlovská nemocnice loni iinvestovala do přístrojů 12 milionů

15.1.2016 3 0

Český Krumlov - Téměř dvanáct milionů korun investovala v loňském roce českokrumlovská nemocnice do modernizace svého medicínského přístrojového a technologického vybavení.

titulní fotka

Obnovy zastaralých či nákupu zcela nových přístrojů se dočkala především oddělení chirurgie a interny.
„Nejvýznamnější investicí v této oblasti bylo dokončení obnovy operačních stolů a operačních svítidel na chirurgickém oddělení. Na interním oddělení jsme pokračovali obnovou kolonoskopů, elektrokardiografů (EKG) a defibrilátorů,“ uvedl předseda představenstva a ředitel Nemocnice Český Krumlov Jaroslav Šíma.
Další prostředky vložila nemocnice do obnovy léčebných van, perličkových koupelí a dalších drobných přístrojů na rehabilitačním oddělení. „Na dalších odděleních se jednalo spíše o obnovu a nákup drobných přístrojů a pomůcek. Například na dětské oddělení jsme zakoupili nové transportní a výhřevné lůžko. Na gynekologicko-porodnické oddělení nový ST analyzátor k monitorování odezev plodu na porodním sále. Z medicínského pohledu bylo ale významné pořízení nového analyzátoru krve a dalšího biologického materiálu pro oddělení klinické biochemie a hematologie,“ doplnil Šíma.
Vedle přípravy rozsáhlých stavebních investic a nákupu nových přístrojů a technologií pokračovala loni nemocnice také v obnově svého vozového parku. „V současné době máme patnáct sanitních vozů dopravní zdravotnické služby. Každý rok obnovujeme dva až tři vozy tak, abychom se vyhnuli tomu, že by u nás jezdila osm, devět, deset let stará auta s obrovskými náklady na údržbu. Tento týden tak náš vozový park rozšířily tři zcela nové sanity,“ konstatoval předseda představenstva. Investice do nákupu nových vozidel loni dosáhla přibližně 2,8 milionu korun.
Letos hodlá českokrumlovská nemocnice dokončit obnovu přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení. Po předloňském zprovoznění nového CT by se tak toto pracoviště mělo brzy dočkat také nové skiagraficko-skiaskopické stěny a moderního stacionárního rentgenu.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora