Písecká porodnice se zapojila do programu PPP

13.1.2016 6 0

Písek - Přirozený porod v porodnici.

titulní fotka

Takový je celý název programu PPP, do něhož se zapojila nemocnice v Písku. Má za cíl výzkum zjišťování kvality poskytovaných služeb cestou sběru dat rozesílaných na e-mailové adresy rodiček. Těm jsou zasílány pozvánky k vyplnění dotazníku metodou CAWI (Computer Aided Web Interview) s unikátním přístupovým kódem pro každou z nich. Tímto způsobem je zajištěna kontrola výběrového souboru respondentek a vyloučeny přístupy neautorizovaných osob k hodnocení porodnic.
Hodnocení výzkumu vychází z 24 bodovaných otázek v dotazníku zaměřených na zkušenost rodiček s porodem a souvisejícími službami porodnice. Hranice standardu dobré péče je dosažena při získání 80 procent z možného rozpětí, tedy při zisku 29 bodů. Průměrná hodnota za všechny porodnice činí 26,5 bodu.
Porodnice v Písku získala 29 bodů, což je první místo v hodnocení v rámci posuzovaných 17 porodnic. Vynikajících výsledků, a to 36,1 procent ve srovnání s ostatními porodnicemi, dosáhla v aplikování epidurální analgezie při porodu. V hodnocení přirozených porodů, čímž je myšleno těch bez zásahu do jeho průběhu, dosáhla výsledku 73,9 propcent, přičemž celkový průměr činí 72 procent. Pozitivní hodnocení od respondentek byl také v oblasti poskytování služeb porodnicí. Jedná se hlavně o poplatek za doprovázející osoby k porodu, který není v Písku vybírán.
Ultrazvukové zobrazení 3D/4D umožňuje ve zdejší nemocnici detailní pohyblivé trojrozměrné zobrazení miminka, což pomáhá nejen budoucím maminkám v konečné fázi těhotenství, ale i vazbám v budoucí rodině. Velký zájem je nejen o takovéto zobrazení plodu, ale i o jeho záznam na USB nosič, takže budoucí rodiče mají památku na tento okamžik.
Moderní porodní postel umožňuje libovolně zvolenou polohu rodičky při první i druhé době porodní. Bonding, čili položení miminka na břicho maminky ihned po spontánním porodu, i po porodu císařským řezem, je v Písku zcela běžný. Úzký kontakt matky a novorozence v raném poporodním období buduje základy emočních vazeb, pomáhá nastartovat tvorbu mateřského mléka, usnadňuje poporodní adaptaci a přispívá tak k příjemnému a klidnému začátku života dítěte.
Pro zkvalitnění péče o rodičky na porodním sálu se loni uskutečnila jeho rekonstruk, aby se stal příjemným prostředím pro děti i rodiče. Nové jsou i nadstandardní rodinné pokoje s vlastním sociálním zařízením a možností přespání rodinného příslušníka.
 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora