Angiolinka zkvalitní například operace srdečních chlopní cévním způsobem.

24.12.2015 59 0

Hradec Králové - Zrekonstruovaná katetrizační laboratoř na oddělení intervenční kardiologie I. interní kardioangiologické kliniky byla slavnostně otevřena ve Fakultní nemocnici Hradec Králové (FN HK).

titulní fotka

Hlavní změnou je nový rentgenologický přístroj (angiolinka), který významně zlepší zobrazovací a diagnostické možnosti pro provádění výkonů, jako je například výměna srdečních chlopní cévním způsobem bez nutnosti otevření hrudníku. Pro pacienta je mnohem šetrnější.
"Nově zrekonstruovaná katetrizační laboratoř je významnou investici z prostředků ministerstva zdravotnictví celkové hodnotě 20 miopnů korun, z toho 6 milionů byla spoluúčast nemocnice. Zahrnuje instalaci nového rentgenologického přístroje nejvyšších světových parametrů i obnovu už dožitých katetrizačních laboratoří pro celé pracoviště, součástí je také kompletní čtyřletý servis celého systému," informoval přednosta I. interní kardioangiologické kliniky FN HK Josef Šťástek.
Celková rekonstrukce významně zlepší zobrazovací a diagnostický potenciál katetrizační laboratoře a umožní nám provádět nové výkony. Další výhodou je, že nový přístroj vydává nižší dávky rentgenového záření a je tedy šetrnější jak k pacientovi, tak i k lékařskému personálu. Současné vybavení a prostorové uspořádání umožní pracovišti udržet krok se současnými trendy v intervenční kardiologii ve výhledu osmi až deseti let.

Popisek:  Nový přístroj vydává nižší dávky rentgenového záření a je tedy šetrnější jak k pacientovi, tak i k lékařskému personálu. Foto: FN HK

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora