Českokrumlovská nemocnice dokončuje projekt nového multifunkčního pavilonu

10.12.2015 15 0

Český Krumlov - Dětské a gynekologicko-porodnické oddělení bude umístěno v nově vybudovaném pavilonu českokrumlovské nemocnice.

titulní fotka

V objektu za přibližně 130 milionů korun získá moderní zázemí také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy. Největší stavební investice tohoto zdravotnického zařízení posledních let by měla být zahájena do podzimu příštího roku.
„Koncem ledna, nejpozději v polovině února, bychom měli mít k dispozici stavební povolení. Pokud tedy vše bude podle předpokladů, mohla by být vlastní realizace stavby zahájena v srpnu, či září,“ uvedl předseda představenstva a ředitel Nemocnice Český Krumlov.Jaroslav Šíma.
Nový pavilon, jehož dokončení je plánované na konec roku 2017, bude stát v proluce mezi budovami interny a chirurgie. Propojením s nimi tak vznikne průchozí bezbariérový monoblok. Budova vyroste takzvaně na zelené louce, takže výstavba nijak významně neovlivní stávající provoz nemocnice.
„Objekt bude rozdělen do dvou částí. První, lůžková, bude určena dětskému, gynekologicko-porodnickému oddělení a některým ambulancím. Ve druhé, které pracovně říkáme poliklinika, bude umístěna vstupní recepce, lékárna a řada dalších ambulancí. Vznikne zde ale také odpočinkové zázemí pro pacienty a návštěvy doplněné menším gastronomickým zařízením,“ poznamenal Šíma.
Stávající budova, v níž dosud obě oddělení sídlí, patří k nejstarším v nemocnici. Po dokončení nového pavilonu bude zdemolována a na jejím místě by výhledově mělo vzniknout nové nemocniční parkoviště.
„Finalizace projektové dokumentace na nový pavilon v hodnotě přibližně 4,5 milionu korun byla vedle opravy stoupaček v objektu interny v hodnotě přibližně půl milionu korun, největší stavební investicí letošního roku. Po stavebně investiční stránce pro nás hlavní právě roky 2016 a 2017,“ konstatoval předseda představenstva.
Co se týká minulosti, například snížení energetické náročnosti nemocnice umožnilo v roce 2011 zateplení všech klíčových budov v areálu, výměna oken nebo oprava a výměna střešní krytiny. To přináší každý rok úspory zejména v nižší spotřebě elektrické energie o 2,5 milionu korun.
V  roce 2012 následovaly investice do změny technologie vytápění, když původní parní systém byl nahrazen energeticky výhodnějším teplovodním systémem. Současně se uskutečnila výměna kotlů v nemocniční kotelně a páteřních rozvodů tepla v celém areálu. Snížené provozní náklady činí v tomto případě zhruba miloón korun ročně v závislosti na rom, jaké v zimě panuje počasí.
V krajské Nemocnici Český Krumlov je ročně hospitalizováno okolo 11 000 pacientů. Lékaři zde provedou za rok téměř 3000 operací a více než 130 000 ošetření a léčebných výkonů. Loni se zde narodilo 686 dětí. Nemocnice má průměrně 410 zaměstnanců a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.
Loni nemocnice investovala do svého rozvoje 32,2 milionu korun, od roku 2008 více než 190 milionůn. Letošní investice se pohybují na úrovni 26 milionů korun.

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora