Nová vzduchotechnika pro dětskou hemato-onkologii vznikla za pomoci Kapky naděje

7.12.2015 8 0

Hradec Králové - Stávající vzduchotechnika v dětské hemato-onkologii Fakultní nemocnice v Hradci Králové už nestačí zajistit potřebnou kvalitu prostředí u dětí léčených pro akutní lymfoblastickou leukémii.

titulní fotka

Velké nebezpečí pro tyto pacienty představují vzduchem se šířící houbové infekce, které jsou spojeny s rizikem závažných zdravotních komplikací a dokonce je mohou ohrozit i na životě.
Nákup, instalace a potřebné stavební úpravy jsou v celkové hodnotě investice přibližně 2,6 milionu Kč. Nemocnice byla schopna sama na projekt získat 1,2 miilonu korun, na zajištění zbylé částky oslovila nadační fond Kapky naděje jako dlouholetého partnera Dětské kliniky. Ambasadorkou projektu je Jiřina Chládková, vedoucí lékařka hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky hradecké democnice.
Na podporu celého projektu se uskuteční mnoho aktivit, například noční běh Christmas Night Run Hradec Králové dne 12. prosince, veřejné sbírky v ulicích města nebo budou osloveny regionální firmy.

Popisek: Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová u lůžka jednoho z dětských pacientů: Ilustrační foto: FN HK

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora