Nový chodník zjednodušil vstup do areálu zlínské nemocnice

4.12.2015 6 0

Zlín – Nový chodník mohou ke vstupu do areálu zlínské Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) využívat její pacienti, návštěvníci i zaměstnanci.

titulní fotka

Vede od parkovacího domu směrem k budově chirurgie a chodci tak nemusejí procházet budovou ředitelství.
„Vyšli jsme vstříc hlavně pacientům a návštěvníkům. Dosud museli od parkovacího domu nebo při příchodu ze zastávky městské hromadné dopravy projít k budově chirurgie, urologie nebo k vyšetření CT budovou ředitelství. Nebo jít delší cestou venkem podél nábřeží Dřevnice, což dělalo potíže hlavně lidem omezeným kvůli zdravotnímu stavu v chůzi,“ sdělil ředitel ¨nemocnice Pavel Calábek.
V neposlední řadě ušetří nový chodník také práci uklízečkám. Při procházení budovou zejména v deštivém nebo zimním počasí musely její suterén uklízet několikrát denně.
Novým chodníkem se lidé dostanou kratší cestou do areálu také o víkendech a svátcích. Dříve museli v tyto chodit do nemocnice právě podél nábřeží, protože budova je v uvedené dny uzavřená. Chodník je široký 1,7 metru a dlouhý 24 metrů. Vede částí již oploceného areálu, takže v místě průchodu je ve stávajícím oplocení nově umístěna branka. Ta bude otevřená pro veřejnost každý den od 6 do 18 hodin. Celkové realizační náklady akce byly 87 tisíc korun a  KNTB je uhradila ze svých zdrojů.

Popisek: Nový chodník už využívají pacienti, zaměstnaci nemocnice i veřejnost.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora