Dětem s nadváhou bezplatně pomohou odborníci Vítkovické nemocnice

4.12.2015 9 0

Ostrava - Prosinec spojený s mikulášskými dobrotami, pečením cukroví a vánočním hodováním je pro děti i dospělé nejproblematičtějším obdobím roku, pokud se jedná o přibírání na váze.

titulní fotka

Děti, které mají potíže s nadváhou či přímo obezitou, budou moci v prvním prosincovém týdnu využít bezplatné odborné pomoci. Zdravotníci z dětského oddělení Vítkovické nemocnice v rámci akce Vánoční kila s Vítkovickou nemocnicí zájemcům poskytnou poradenství i škálu vyšetření zdarma, pouze na základě telefonické objednávky.
„Vzhledem k narůstajícímu výskytu dětské obezity a s ohledem na rizikové období roku jsme se rozhodli nabídnout pomoc všem rodičům a dětem, které mají problém s vyšší tělesnou hmotností. Veškerá vyšetření a konzultace budou bezplatné, tudíž dostupné i pro ty, kterým v řešení obtíží bránila finanční stránka,“ říká primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice Jan Boženský s tím, že se v Česku týká problematika nadváhy a obezity asi 20 procent dětí.
Akce „Vánoční kila s Vítkovickou nemocnicí“ se koná od 30. listopadu. Doporučení ani příprava k vyšetření nejsou potřebné, přijít může každý rodič s dítětem ve věku od 4 do 18 let.
„Příchozí děti u nás čeká provedení tělesné analýzy a posouzení rizika obezity. V případě vysokého rizika pak bude těmto dětem nabídnuta pomoc v rámci dětské obezitologické ambulance. Pokud navíc zjistíme výskyt obezity i v rodině, budou rodiče informováni o možnosti terapie v rámci ambulance nutričního terapeuta v naší nemocnici,“dodal Boženský.
V případě vyššího počtu zájemců nemocnice nabídne další volné termíny pro bezplatná vyšetření také na přelomu roku.

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora