Konektor zlepší při záchraně pacienta komunikaci záchranářů s nemocnicí ve Zlíně

20.11.2015 6 0

Zlín – K lepší komunikaci mezi záchranáři a lékaři nemocnice pořídila zlínská Krajská nemocnice T. Bati (KNTB), NIS konektor.

titulní fotka

Jedná se o programové vybavení komunikující se stávajícím softwarovým produktem - Klinickým informačním systémem (KIS) a umožní zasahujícímu lékaři záchranné služby vyhledat základní životně důležité informace pacienta ve spolupracujících lůžkových, případně ambulantních zdravotnických zařízeních.
Na nákup kompletní dodávky a implementaci NIS konektoru poskytl Zlínský kraj nemocnici účelovou dotaci ve výši bezmála 300 tisíc korun.
„Zařízení umožňuje zasahujícímu lékaři záchranné služby odeslat v elektronické podobě výjezdovou zprávu do KIS nemocnice. Zprávu připraví s využitím speciální aplikace na speciálním mobilním zařízení a lékaři v nemocnici se tak mohou připravit na akutní příjem pacienta,“ uvedl příklad využití provozně-obchodní náměstek zlínské nemocnice Roman Mádr.
Záchranář si díky NIS konektoru bude moci rovnou v terénu vyhledat životní údaje pacienta. Jedná se například o trvalé diagnózy, rizikové faktory, alergie a další údaje týkající se jeho zdravotního stavu.
„NIS konektor byl plně implementován v září tohoto roku. Jedná se o pilotní program ve Zlínském kraji, po jeho zavedení do rutinního provozu se předpokládá realizace i v ostatních nemocnicích kraje. Tím se samozřejmě zvýší kvalita péče o pacienty,“ dodal náměstek Mádr.

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora