Z výtěžku benefičního koncertu zakoupili šest nových nemocničních stolků pro děti

6.10.2015 9 0

Prachatice - Dětské oddělení prachatické nemocnice vlastní nově díky benefičnímu koncertu Kdo má rád…, který se letos v létě konal v Martinském mlýně v jižních Čechách, šest nových nemocničních stolků, jež vyrobila firma ze Želevčic u Slaného.

titulní fotka

Pořízeny byly z výtěžku koncertu. Ten činil 67 tisíc korun.
„Oboustranný stolek pro pacienty v provedení s výklopnou jídelní deskou nebo bez ní umožňuje umístění na levé nebo pravé straně lůžka při zachování všech funkcí. Tyto stolky u lůžka pacienta sehrávají důležitou roli v mobilizaci pacienta a ovlivňují komfort jeho hospitalizace,“ vysvětlil ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.
Nové nemocniční stolky počátkem října převzal primář dětského oddělení Jan Kylian z rukou zpěváka a producenta Martina France. Pátý ročník charitativního Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… se uskutečnil v červnu a kromě Chantal Poullain, která se od loňského ročníku stala patronkou tohoto koncertu, přijali akci podpořit například Josef Laufer, Ilona Csáková, Bohuš Matuš, Jakub Smolík, Vlastimil Harapes a další umělci. Celým koncertem tradičně provedla Markéta Mayerová.
Zpěvák a hlavní organizátor akce, Martin France, prozradil: „Nyní už připravujeme šestý ročník. Začínají se shánět peníze od sponzorů a také účinkující, kteří by chtěli tuto akci podpořit. Chceme, abychom i v dalším roce pokračovali v sérii Dětského dne a benefičních koncertů. Jsem proto rád, že jsem mohl přijet předat dětskému oddělení a jeho malým pacientům nové stolky, které byly zakoupeny z výtěžku benefičního koncertu.“
Další ročník se uskuteční příští rok opět v červnu v Martinském mlýně, kde se nejprve uskuteční Dětský den v lese u rybníka a mlýna, poté večer zazpívá několik interpretů naší pop-rockové scény.

Popisek: Stolky prachatické nemocnici předal zpěvák a producent Martin France. Foto: Nemocnice Prachatice

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora