Primář Mařík se stal zástupcem Česka v nejvýznamnější organizaci plastických chirurgů na světě

30.9.2015 42 0

České Budějovice - Primář Oddělení plastické chirurgie Nemocnice České Budějovice Vladimír Mařík se stal českým zástupcem v International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), nejvýznamnější organizaci plastických chirurgů na světě.

titulní fotka

~~Jeho jmenování se uskutečnilo na základě hlasování čtyřiadvaceti českých plastických chirurgů, kteří jsou členy ISAPS. Do nové funkce ho uvedl Peter Scott z Jihoafrické republiky, který je předsedou národních sekretářů jednotlivých členských zemí.
„Jmenování primáře Maříka do takto významné funkce je obrovským oceněním pro naši nemocnici i celé jihočeské zdravotnictví. Ukazuje, že špičkoví lékaři nemusí pocházet pouze z vyhlášených pražských klinik, ale že pracují i v regionech. Je také připomínkou toho, že řada specializovaných center, kterými disponuje českobudějovická nemocnice, patří v současné době mezi k předním lékařským pracovištím nejen u nás, ale i v Evropě,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, lékař Břetislav Shon.
Vladimír Mařík je zakladatelem oddělení plastické chirurgie a replantačního centra v českobudějovické nemocnici. Právě zde se svým týmem provedl celou řadu úspěšných zákroků, často unikátních i v celosvětovém měřítku. Například replantaci odtrženého dětského ucha, replantaci totálního skalpu pokrývky celé horní poloviny hlavy mladé ženy, poúrazovou rekonstrukci ruky dítěte pomocí přenosu prstů z nohy a další.
„Jsem dlouholetým členem výboru České společnosti plastické chirurgie a vědeckým sekretářem Společnosti estetické chirurgie, ale funkci národního sekretáře ISAPS chápu jako osobní výzvu a organizační práci, která přesahuje české hranice a takto je vnímána i celou obcí českých plastických chirurgů, členů či nečlenů ISAPS,“ konstatoval primář Mařík.
Estetická medicína je v současné době jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví lidské činnosti a to jak z hlediska odborného, tak z hlediska ekonomického. ISAPS byla založena v roce 1970 a sdružuje plastické chirurgy z 95 zemí světa. Jejím hlavním posláním je maximální bezpečnost pro pacienta, který podstupuje estetický zákrok.
Na pozici národního sekretáře ISAPS v ČR vystřídal Vladimír Mařík po osmi letech lékaře Bohumila Zálešáka, který zásadním způsobem přispěl k tomu, aby čeští plastičtí chirurgové začali být vnímáni jako respektovaní partneři svých kolegů po celém světě. „Mým úkolem bude na jeho práci navázat. Krátce po jmenování mi začala přicházet blahopřání z celého světa, včetně gratulace od současného prezidenta ISAPS Susumu Takayanagiho z Japonska. Korespondence z prvního týdne mé funkce mě přesvědčila o nesmírném pracovním nasazení všech členů ISAPS,kteří zastávají vedoucí funkce v této organizaci,“ poznamenal primář Mařík.

Popisek: Vladimír Mařík (vpravo) se svým zástupcem Pavlem Kurialem. Foto: Nemocnice České Budějovice

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora