Životní funkce pacientů hlídá nový monitorovací systém

25.9.2015 17 0

Valašské Meziříčí - Novými moderními přístroji se mohou pochlubit dvě oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí.

titulní fotka

~~Na multidisciplinární jednotce intenzivní péče je nově nainstalován jeden z nejmodernějších monitorovacích systémů na trhu sestávající se z osmi pacientských monitorů a centrálního monitoru. Pro intermediární jednotku intenzívní péče interního oddělení bylo zakoupeno dalších sedm pacientských monitorů.
Investice do nových přístrojů sloužících pro sledování životních funkcí pacientů přesáhla částku dva miliony korun. Nové přístrojové vybavení je velkým přínosem především pro pacienty, ale také pro personál, a to díky snadnému ovládání.
 „Nemocnice Valašské Meziříčí monitorovací systém s možností neustálého sledování EKG, arytmií, krevního tlaku, saturace krve kyslíkem a dýchání. Všichni nemocní jsou tak pod neustálým dozorem,“ řekl primář interního oddělení, lékař Petr Zajíček.
Díky novému systému mohou podle primáře Zajíčka lékaři mnohem přesněji diagnostikovat řadu onemocnění. „V případě záchytu život ohrožujících hodnot systém alarmuje personál k poskytnutí okamžité pomoci. V těchto případech vybavení doslova zachraňuje pacientovi život,“ upřesnil primář.
Nové přístroje nahradily již zastaralé, nevyhovující systémy, které navíc nebyly mezi odděleními zcela kompatibilní. Moderní vybavení urychlí rozhodování o léčbě a ušetří tak drahocenný čas v péči o pacienty. Obsluhující personál si může mimo jiné nastavit různé intervaly sledování, mezní hodnoty s následným přenosem dat na centrální monitor a efektivněji tak sledovat pacienta. Naměřená data jsou nepřetržitě k dispozici a je možno je hodnotit i zpětně.
Monitorování nemocných se za posledních několik let posunulo neuvěřitelně kupředu. „Měření se neustále zdokonalují a zpřesňují. My nyní máme moderní systém, nic lepšího v této oblasti není," uzavřel Petr Zajíček.
Investice do nákupu nových přístrojů a modernizace nemocnice činí od roku 2004 více než 70 milionů korun. Zdravotnické zaříézení má nový CT přístroj (počítačový tomograf) za 10 milionů korun či pojízdný rentgenový přístroj na operační sál (C rameno) za více než dva miliony korun.

Popisek: Nemocnice Valašské Meziříčí monitorovací systém. Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora