V Klaudiánově nemocnici by mělo vzniknout centrum tradiční čínské medicíny

14.9.2015 15 0

Mladá Boleslav - Středočeský kraj prohlubuje spolupráci s čínskou provincií Sečuán.

titulní fotka

Tentokrát na poli zdravotnické péče. Radní odsouhlasili podepsání memoranda o výměně a spolupráci v oblasti zdravotní péče a zdraví obyvatel. Samotná dohoda bude oběma stranami podepsána v září
Dohoda navazuje na už podepsané prohlášení o spolupráci mezi Středočeským krajem a provincií Sečuán z roku 2005. Bude zahrnovat vzájemné vyhledávání možností výměny a spolupráce v oblasti zdravotnické technologie a politiky zdravotní péče, a to za účelem posílení rozvoje zdravotnických služeb v obou regionech.
„Prioritou pak bude vybudovat mechanismus výměny a spolupráce v klíčových oblastech, jež zahrnují tradiční čínskou medicínu, veřejné zdraví, akademické zdravotnictví a zdravotnickou informatiku. Součástí bude také komunikace mezi zdravotnickými orgány obou stran a podpora vzájemné výměny informací a zaměstnanců,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.
Například plánovací komise pro zdraví a rodinu provincie Sečuán bude napomáhat Středočeskému kraji při tvorbě standardů pro výkon tradiční čínské medicíny a školení odborníků. „V mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici by mělo vzniknout centrum tradiční čínské medicíny, o němž jednali zástupci kraje a sečuánští odborníci na tradiční čínskou medicínupři červnové návštěvě kraje,“ uvedla radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová.
Podle generálního ředitele komise pro zdravotnictví provincie Sečuán Shen Jiho by zde v první fázi mohly vzniknout tři základní obory – akupunktura, fyzikální terapie (neboli masáže) a interna tradiční čínské medicíny. „Ambulantní léčbu bychom zde mohli zavést zhruba po prvním roce úspěšného provozu,“ doplnil Shen Ji.
Tradiční čínská medicína je rozšířena ve 173 zemích světa. Z toho ve 29 je legislativně uznána a osmnáct zemí ji zahrnulo do systému zdravotního pojištění. Ve třiceti státech bylo otevřeno několik stovek zařízení praktikujících tradiční čínskou medicínu. Provincie Sečuán v ní má bohatou historii. Nachází se zde také největší množství bylin používaných v tradiční čínské medicíně, věnuje se jí zde 130 odborníků. Vedení provincie plánuje stát se do roku 2020 centrem tradiční čínské medicíny celé Číny.

 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora