Rodičky v Nemocnici Nový Jičín mají nově na výběr z jídelníčku

11.9.2015 27 0

Nový Jičín - Maminky v porodnici Nemocnice Nový Jičín se dočkaly většího komfortu po porodu.

titulní fotka

Nemocnice totiž nově zavedla pro ženy po porodu možnost výběru z několika jídel v rámci jídelníčku, a to jak u snídaní, tak obědů. Maminky si mohou vybírat jídla podle vlastní chuti a zpříjemnit si tím náročné chvíle po porodu.
Pro čerstvě kojící maminku vysílenou po porodu je důležitá vydatná strava, která vyhovuje i jejím chutím. „Rozhodli jsme se proto nabídnout jim možnost výběru z několika jídel, a to jak u snídaní, tak u obědů,“ řekla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nový Jičín . Marcela Bučko s tím, že maminky mají na výběr ze tří jídel v případě snídaní a dvou jídel u obědů.
V rámci inovací však nemocnice nemyslela jen na maminky, ale také na čerstvě narozená miminka, pro která nově využívá atestované červené poporodní bonding deky. Poporodní kontakt kůží na kůži mezi maminkou a dítětem je nesmírně důležitý, stejně jako komfort dítěte, které potřebuje teplo a dotek příjemného materiálu. Pro tyto účely je oddělení nově vybaveno poporodními dekami, které jsou hebké, hřejí, a navíc červenou barvou připomínají dítěti známé prostředí uvnitř dělohy.

Popisek: Maminkám v novojičínské nemocnici se zvýšil komfort v podobě možnosti vybírat si z mabídky jídelníčku u snídaní a obědů.  Ilustrační foto: Nemocnice Nový Jičín

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora