Transfúzní služba v Šumperku je lépe vybavena

11.9.2015 34 0

Šumperk - Dvě novinky v seznamu vybavení má aktuálně k dispozici Transfúzní služba na svém pracovišti v Šumperku.

titulní fotka

Zaměstnancům i příchozím dárcům a pacientům investice přinese především zrychlení celého procesu souvisejícího s odběrem krve.
Transfúzní služba investovala do pořízení nového zařízení na mražení krevní plazmy a také do stolní svářečky sloužící k efektivnější práci s vaky.
Nový mrazicí box využije pro biologické a medicínské účely, zejména pak k uchování zmrazené krevní plazmy. „Ta je nejprve šokově zamražena při minus 78 stupních Celsia a poté uložena, respektive skladována při minus 25 stupních Celsia a níže. Tímto postupem je zabezpečena kvalita plazmy. Nový box má objem téměř pět set litrů, což je pro naše potřeby ideální,“ řekl Vojtěch Došlík, který je v Transfúzní službě zodpovědný za výrobu.
Druhou novinkou je stolní svářečka, jež umožňuje sterilní a pevné sváření uzávěrů hadiček na odběrových vacích. „Svářečku využijeme na našem odběrovém sále. Slibujeme si od ní značné zjednodušení při páci s vaky. Výhodami tohoto modelu jsou jednoduché ovládání a skladnost, ale především spolehlivost v těsnosti sváření, která je kontrolována samotným zařízením,“ vysvětlil Vojtěch Došlík.
Investice do modernizace zařízení Transfúzní služby dosáhla celkové výše téměř půl milionu korun.


Popisek: Transfúzní služba. Jednou z novinek je svářečka. Foto: Nemocnice Šumperk

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora