Bezpečnost na příjmovém oddělení Nemocnice Podlesí zajistí elektronické náramky

7.9.2015 25 0

Třinec - Příjmové oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci je bezpečnější díky elektronickým bezpečnostním náramkům, které má nově k dispozici zdejší personál.

titulní fotka

Umožňují stiskem jediného tlačítka zalarmovat další zaměstnance a v případě potřeby či naléhavé situace je okamžitě přivolat.
Novinku ocení zdravotníci i pacienti. Opatření je dalším krokem ke zvyšování bezpečnosti, na což se Nemocnice Podlesí dlouhodobě zaměřuje.
„V krizových situacích, jako je například napadení personálu, není mnohdy čas zvedat telefon nebo jít někam pro pomoc. Velká výhoda elektronického náramku je proto v rychlosti a jednoduchosti spojení, kdy personál může zajistit pomoc stiskem jediného tlačítka. Náramky jsou přitom nenápadné a na zápěstí vždy dostupné, takže je lze použít kdykoliv a kdekoliv, včetně případů nečekaně vyhrocené situace,“ uvedla Monika Kubalíková, staniční sestra příjmového oddělení Nemocnice Podlesí s tím, že elektronické náramky budou moci využívat zaměstnanci příjmového oddělení kdykoliv. „Největší uplatnění ale náramky najdou hlavně v noci,“ doplnila.
Větší bezpečnost bude přitom díky náramkům zajištěna nejen pro zaměstnance, ale také pro pacienty, kterým se jmenované zdravotnické zařízení snaží poskytovat nejen kvalitní zdravotní péči, ale také bezpečné prostředí. V souvislosti s tímto záměrem Nemocnice Podlesí už dříve vyhlásila soutěž o zvyšování bezpečnosti pacientů, v rámci které sbírala náměty na zlepšení v této oblasti. V posledních měsících nemocnice také například instalovala nové bezpečností pásy na nemocniční vozíky.


Popisek: Pracovníci příjmového oddělení Nemocnice Podlesí jsou vybaveni bezpečnostními náramky. Foto: Nemocnice Podlesí

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora