Vítkovická nemocnice má nový 3D ultrazvuk pro sledování nenarozených miminek

17.8.2015 73 0

Ostrava - Budoucí maminky z Ostravska mohou svá nenarozená miminka sledovat ještě detailněji a kvalitněji.

titulní fotka

A to díky novému 3D sonografickému přístroji, který má k dispozici gynekologické oddělení Vítkovické nemocnice. Nový sonograf má menší tkáňovou zátěž, a tedy i nižší rizika pro plod, což oceňují budoucí rodiče i lékaři, kteří s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady. 

Při těhotenství každá žena absolvuje sérii povinných ultrazvuků, které sledují zdravotní stav potomka a často mohou prozradit jeho pohlaví. Nepovinným, dnes však už poptávaným vyšetřením, je pak 3D ultrazvuk.
"3D ultrazvukové vyšetření poskytuje nastávajícím rodičům za příhodných podmínek podrobný plastický obraz, na kterém jsou viditelné veškeré detaily a je tak díky němu možné sledovat například i to, na koho z rodičů je dítě podobné. Poptává ho většina maminek, některé jej dokonce absolvují i vícekrát. Určitou roli samozřejmě hraje starost o zdraví a správný vývoj dítěte, velkým lákadlem je ale především vizuální věrnost 3D obrazu, kterou oceňují také tatínkové," vysvětlil lékař Lukáš Režňák z gynekologicko-porodnického oddělení Vítkovické nemocnice.
Pro provádění 3D sonografu má přitom nemocnice nyní k dispozici nový přístroj Model GE Voluson E8, který nabízí preciznější a věrohodnější vyšetření než předchozí generace přístroje, kterou na oddělení využívali. Za optimálních podmínek může být obraz plodu až neskutečně přesný.
Zájemkyně o vyšetření 3D ultrazvukem se mohou objednávat bez doporučení lékaře. Ideální termín pro 3D ultrazvuk je mezi 17. a 28. týdnem těhotenství. 
 
Popisek: Nový 3D ultrazvuk ve Vítkovické nemocnici. Foto: Vítkovická nemocnice
 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora