Nemocnice Nový Jičín úspěšně zvládla hodnocení kvality a bezpečí

14.8.2015 15 0

Nový Jičín - Nemocnice Nový Jičín má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením.

titulní fotka

V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

"Získání akreditace nespočívalo jen v dokládání kvality poskytované zdravotní péče, ať už lékařské nebo ošetřovatelské, ale třeba i v dokazování efektivního zajišťování následné péče, bezpečnosti podávání léčiv nebo předávání důležitých informací mezi ošetřujícím personálem. Posuzování komise je opravdu komplexní a detailní, napříč veškerými úrovněmi provozu. Auditoři se zajímali například i o zavedené postupy při péči o pacienty s rizikem pádu, prevenci vzniku proleženin nebo prevenci poruch výživy," vysvětlila manažerka kvality novojičínské nemocnice Olga Sekerášová.
Z lékařského hlediska se velmi podrobně hodnotila kvalita poskytované péče s důrazem na řádné vedení lékařské dokumentace, která klientovi zaručuje zdokumentování léčebného procesu a je svým způsobem vizitkou daného pracoviště. "Podle závěru komise je lékařská péče, a vše co s ní souvisí, vedena na velmi vysoké úrovni, zaručující všem klientům naší nemocnice maximální míru kvality a bezpeční při jejich léčbě zde v nemocnici," dodává garant pro lékařské obory novojičínské nemocnice, lékař Jakub Fejfar.
Hlavní sestra nemocnice Martina Vaňková doplnila, že přípravě na akreditaci věnoval doslova každý pracovník maximální úsilí. "Uskutečnilo se několik školení a seminářů s praktickými ukázkami, například kardiopulmonální resuscitace, hygiena rukou, rehabilitační ošetřovatelství, kterých se zúčastnili všichni zaměstnanci nemocnice. Při akreditačním šetření komise pochválila velmi aktivní a pozitivní přístup zaměstnanců a jejich výborné znalosti, což se jasně odrazilo v celkovém hodnocení nemocnice," konstatovala Martina Vaňková.
Akreditační šetření trvalo po dobu dvou dní. Za tu dobu prováděli externí auditoři ve složení lékař, sestra a auditor technických částí provozu pohovory s managementem nemocnice i se všemi zástupci zaměstnanců, navštěvovali zdravotnická oddělení, ale i doprovodné provozy, které k péči o pacienta patří, například stravovací provoz nebo technické zázemí nemocnice.
Nemocnice Nový Jičín dlouhodobě investuje do modernizace svých prostor i přístrojového vybavení. Například loni otevřela zrekonstruované operační sály a oddělení ARO, kde si ináklady vyžádaly více než 200 milionů korun. 
 
Popisek: Přípravou na zisk akreditace bylo také několik školení a seminářů s praktickými ukázkami. Foto: Nemocnice Nový Jičín
 

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora