Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila rekonstrukci stravovacího provozu

13.8.2015 18 0

Valašské Meziříčí - Zcela nový kabát dostane stravovací provoz Nemocnice Valašské Meziříčí, jehož rekonstrukce byla v těchto dnech zahájena.

titulní fotka

Investice do stavebních úprav a nových technologií si vyžádá téměř 33 milionů korun, přičemž zhruba 17 miliony korun se na akci podílí město Valašské Meziříčí, které je majitelem budov nemocnice. Rekonstrukce potrvá do konce letošního roku.

Dojde k optimalizaci skladovacích ploch, včetně těch pro instalaci technologie k plnění a mytí tabletů na stravu. Zatímco dosud tvořila varnu jedna místnost, nyní bude rozdělena na několik menších, stavebně oddělených prostor.
"Bude zde nainstalována kompletně nová vzduchotechnika a přípravny stravy budou vybaveny novým nerezovým nábytkem, chladící technikou a stroji pro dynamickou přípravu surovin," popsal předseda představenstva Nemocnice Valašské Meziříčí, lékař Martin Hrabovský. 
Stravovací provoz bude vybaven multifunkčními moderními zařízeními, jako jsou konvektomaty  a multifunkční pánve. "Tyto novinky nahradí klasické kotle a pánve. Jejich předností je mnohem rychlejší start varného procesu a nižší provozní náklady na přípravu stravy," doplnil Hrabovský.
Rekonstrukce je za dočasného uzavření stravovacích prostor. Strava pro pacienty je připravována v náhradních místech, v kuchyni bývalého středního odborného učiliště zemědělského.
"Věřím, že se rekonstrukce pacientů a návštěvníků nemocnice významně nedotkne, protože stravovací provoz je umístěn na okraji nemocnice. Chtěli bychom však přesto všechny příchozí požádat o shovívavost po dobu provádění této rekonstrukce," uzavřel předseda představenstva.
 
Popisek: Pohled do ztastaralého stravovacího provozu, jehož rekonstrukce začala. Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora