Dětem v příbramské nemocnici se bude stonat příjemněji

8.7.2015 4 0

Příbram - Dětští pacienti příbramské nemocnice budou mít lepší komfort.

titulní fotka

Zdravotnické zařízení nyní otevřelo nově zrekonstruované lůžkové oddělení. „Děti teď mají možnost pobývat v příbramské nemocnici i s doprovodem, nejčastěji maminkou, v příjemném a barevném prostředí. Věřím, že to ocení nejen ony, ale i rodiče, a uzdravování tak bude nejen příjemnější, ale díky takovéto podpoře psychického stavu třeba i rychlejší,“ řekl u této příležitosti středočeský hejtman Miloš Petera.

V uplynulých čtyřech měsících nemocnice zmodernizovala celé lůžkové oddělení v přízemí pavilonu D2 tak, aby se zvýšilo pohodlí i bezpečnost pro děti a doprovod během jejich pobytu v nemocnici. „Celá investice vyžádala náklady okolo čtyř milionů korun a nemocnice ji tentokrát hradila z vlastních finančních prostředků,“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice Příbram Stanislav Holobrada. „Je to další etapa postupných stavebních úprav a rekonstrukcí v areálu nemocnice, které mají našim pacientům přinést nejen moderní péči, ale také zvýšit jejich bezpečnost a pohodlí při pobytu. U malých pacientů hraje prostředí, v němž se v nemoci ocitli, obzvlášť významnou roli a já věřím, že nové pokoje spolu s tradičně vstřícnými sestřičkami a lékaři jim pomohou se lépe uzdravovat,“ dodal.

Stavebními úpravami bylo částečně změněno architektonické řešení. „Pro malé pacienty tak byly vytvořeny veselé a barevné pokoje s moderním hygienickým zázemím a vstupním prostorem s úložným nábytkem a přebalovacími pulty, společná herna dostala nový kabát a výzdobu, nově byla dispozičně vyřešena jednotka pro malé pacienty, kteří potřebují zvýšenou zdravotní péči,“ popsala středočeská radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová.

K nové výbavě dětského oddělení přispěl i dar žáků Základní školy Jiráskovy sady, kteří mezi sebou dobrovolně vybrali deset tisíc korun a předali je primáři dětského oddělení Pavlu Marčekovi. „Je to v naší škole tradice, která letos pokračuje už sedmým rokem. Bereme to jako samozřejmou věc, takovou akci Děti dětem, která prospěje dobré věci,“ vysvětlil Michal Novák, žák deváté třídy. Od další skupiny dětí ze stejné základní školy pak malí pacienti dostali ještě výtvarné potřeby v hodnotě jednoho tisíce korun.

Dětské oddělení Oblastní nemocnice Příbram poskytuje komplexní pediatrickou péči, lůžkovou i ambulantní, na celkem třiceti lůžkách, včetně pěti lůžek intenzivní péče. Léčí se zde děti s respiračními chorobami, nemocemi zažívacího ústrojí a močového systému, děti se systémovými chorobami, otravami, traumaty a náhlými chirurgickými příhodami.

 

Popisek: Středočeský hejtman předal u příležitosti otevření zrekonstrovaného lůžkového oddělení dětem dárky. Foto: Středočeský krajský úřad

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora