Evropské dotace pomohly kolínské nemocnici k moderní zobrazovací technice

20.7.2015 11 0

Kolín - Lékaři v kolínské nemocnici začali využívat modernější zobrazovací přístroje a nová datová úložiště.

titulní fotka

Nemocnice také nově zavádí elektronický podpis a elektronickou archivaci zdravotní dokumentace. Pro pacienty to znamená především lepší a rychlejší určení jejich diagnózy a tedy i následného léčení, pro lékaře pak významnou pomoc při práci.

„Náklady projektu s názvem Modernizace zobrazovací techniky v Oblastní nemocnici Kolín dosáhly výše bezmála třiačtyřiceti milionů korun. Regionální operační program Střední Čechy hradil pětaosmdesát procent z této částky. Zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů,“ vysvětlil středočeský hejtman Miloš Petera, který se v úterý 30. června zúčastnil slavnostní prezentace dokončeného projektu společně s ředitelem ROP Střední Čechy Václavem Chytilem.

„Konkrétně byla pořízena dvouhlavá gamakamera pro oddělení nukleární medicíny, dva plně digitální skiagrafické přístroje pro oddělení rentgenu, ultrazvuk pro centrální rentgen, ultrazvukový přístroj pro mamografii, ultrazvukový přístroj pro gynekologicko-porodnické oddělení, celotělový denzitometr pro interní oddělení a dále dvě datová úložiště a dvě důvěryhodné úložiště pro archivaci elektronické dokumentace,“ popsala středočeská radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora