Prachatická rehabilitace má nové zázemí

22.6.2015 15 0

Prachatice - Zhruba čtvrt milionu korun stála přestavba zázemí pro rehabilitační pacienty Nemocnice Prachatice.

titulní fotka

Výsledkem měsíční práce řemeslníků je zvýšení komfortu poskytované péče.

„Místo starých dřevěných vstupních dveří byly osazeny dvoukřídlé automatické, které podtrhují moderní ráz tohoto oddělení. Ve vestibulu byly staré sedačky nahrazeny novými, čímž se zkvalitnil komfort při čekání pacientů na proceduru,“  uvedl Michal Čarvaš, předseda představenstva zmíiněné nemocnice.

Modernizace se konala za plného provozu rehabilitačního oddělení, pouze dočasně byl uzavřený přední vchod v souvislosti s montáží automatických vstupních dveří a pacienti tak přicházeli na oddělení bočním vchodem. 

V Nemocnici Prachatice je ročně hospitalizováno okolo 7500 pacientů. Lékaři zde provedou průměrně dva tisíce operačních zákroků a téměř 185 tisíc ambulantních vyšetření a léčebných výkonů. Loni se zde narodilo 297 dětí. 

Nemocnice má průměrně 350 zaměstnanců a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.Loni investovala do svého rozvoje 15,3 milionu korun, od roku 2008 celkem168,8 milionu. Zdravotnické zařízení v Prachaticích obsadilo šesté místo v celostátní soutěži Nemocnice 2014 v kategorii finanční zdraví.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora