Večerníček rozzářil oči dětí v českobudějovické nemocnici

15.6.2015 9 0

České Budějovice - Pohádkové postavy známé z Večerníčků navštívily dětské pacienty v českobudějovické nemocnici. 

titulní fotka

O netradiční rozšíření programu zábavného dne v rámci akce České televize Večerníček na cestách, který se uskutečnil ve zdejším multikině, se postarali manažerka společnosti, která kino provozuje, Svatava Kopečková, primář dětského oddělení Nemocnice České Budějovice Vladislav Smrčka a Jana Příhodová. Ta druhým rokem maluje společně s dětmi při jejich pobytu v nemocnici obrázky, které znají až v Bruselu.

 „Chtěli jsme udělat radost nemocným dětem, které k nám do kina přijít nemohly. A z jejich reakcí bylo vidět, že se uvolnily, pobavily a na chvíli zapomněly na svoji bolest,“ uvedla Kopečková.

Večerníčka doprovázely při návštěvě nemocnice slavné večerníčkové postavy - Maxipes Fík, králíci z klobouku kouzelníka Pokustóna Bob a Bobek či legendární Křemílek a Vochomůrka. Nechyběli ale ani oblíbení Jů a Hele.

„Pro celé dětské oddělení to byl velký a příjemný zážitek protože večerníček sledují celé generace dětí a věřím, že i ty současné. Touto akcí se tak viditelně podařilo pozvednout náladu našich pacientů a potěšit je. Dobrá nálada vždy přispívá k lepšímu zvládání nemoci a úspěšnému průběhu léčby. O tom není pochyb,“ konstatoval v této souvislosti primář Vladislav Smrčka.

Večerníček a jeho doprovod nevynechal žádnou část oddělení. Postupně navštívil stanici velkých a malých dětí, hematoonkologii, jednotku intenzivní a resuscitační péče i ambulanci. Zatímco hrdinové večerníčků bavili děti v nemocnici, mělo přibližně 2,5 tisíce návštěvníků multikina možnost prohlédnout si obrázky vytvořené hospitalizovanými dětmi. Výtvarná díla malých pacientů nemocnice nejenže zdobí chodby celého oddělení, ale k vidění už byla například v prostorách českého zastoupení v Bruselu, jihočeského krajského úřadu či ve vstupním terminálu nemocnice. Do Bruselu se nová díla dětí znovu vrátí letos na podzim. 

Personál oddělení, které sídlí v moderním objektu pavilonu D, dělá pro své malé pacienty a jejich spokojenost maximum. „Samozřejmostí je u nás již zmíněné malování, divadelní představení, návštěvy zdravotních klaunů a řada podobných akcí,“ poznamenal primář.

Součástí oddělení jsou lůžka pro doprovod dětí, tedy nejenom maminek. Na oddělení také funguje ubytovna pro doprovod starších dětí. Návštěvy nejsou výrazně časově omezeny, funguje zde základní škola, družina s hernou, kde se o děti starají zkušené vychovatelky, k dispozici jsou televize, hry, dostatek knih a bezplatné wifi připojení.

V dětském oddělení Nemocnice České Budějovice s 91 lůžky je ročně hospitalizováno v průměru okolo pěti tisíc pacientů s doprovodem, počet ambulantních ošetření zde činí ročně přibližně 16 tisíc.

 

Popisek: Návštěva oblíbených pohádkových postav za dětmi v českobudějovické nemocnici. Foto: Nemocnice Česeké Budějovice 

=

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora