Transfúzní služba odmění každého dárce krve, který přivede nového

29.5.2015 12 0

Bruntál, Šumperk - Transfúzní služba, která je členem skupiny AGEL, hledá nové dárce krve.

titulní fotka

S cílem rozšířit dárcovskou základnu spouští další kolo náborové akce s názvem Přiveďte nového dárce, získáte dárek!. Jako dárek je připraven USB flash disk.

Každého registrovaného dárce, jenž přijde darovat krev či plazmu a přivede s sebou dárce nového, ocení Transfúzní služba dárkem. Přes veškeré úspěchy v rozvoji medicíny zůstává krev dárců nepostradatelnou pro léčbu řady nemocí, provádění složitých operací i záchranu životů při úrazech. Transfúzní služba se proto kontinuálně snaží stabilizovat a rozšiřovat dárcovskou základnu.

 „Mnozí dárci krve chodí neradi darovat krev poprvé sami a jsou naopak rádi, pokud jsou osloveni a doprovázeni známými zkušenějšími dárci. Z tohoto důvodu se nyní snažíme oslovit stávající dárce s žádostí o pomoc při náboru těch nových,“ uvedla ředitelka Transfúzní služby, lékařka Marie Urbánková. 

Bezpříspěvkovými dárci krve se mohou stát lidé ve věku od 18 do 60 let. Pro darování krve musí být naprosto zdraví. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo vTransfúzní službě. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat.

Přidejte komentář

Pro možnost přidávání komentářů je potřeba se nejprve přihlásit.

0 HODNOCENÍ

Autor článku

Další články autora